Co mi koučování přinese

31. 01. 2022 | Koučink | 0 komentářů

Stejně jako žádná metoda, ani koučování není samospásné. Není to kouzelná hůlka, kterou kouč mávne a udělá z tebe jiného člověka, aniž by ses do toho sám nezapojil. Přínosy koučování jsou velmi individuální a záleží na mnoha faktorech. Na řadu mohou přijít transformace a změny, které vůbec neočekáváš a naopak věc, která se zdá snadnou, tě může pěkně potrápit. Někdy velmi efektivně řešíme praktické záležitosti, jindy se dotýkáme hlubokých a intimních věcí. 

Efekty koučování se na sebe pomalu nabalují a postupně více a více posouváš svůj život směrem, který si sám zvolíš.

V čem tedy spočívá efekt koučování?

V první řadě vzrůstá tvá osobní zodpovědnost. Jinými slovy bereš víc a víc život pevně do svých rukou. Stáváš se tvůrcem svého života i v oblastech, které pro tebe mohou být náročnější.

Dlouhodobě vede ke zvýšení životní spokojenosti.

Mně osobně se hodně líbí, že společně s klienty drobíme velké cíle a strachy na malé krůčky a oni se najednou stávají zvládnutelné. Prostě bubáci se zmenšují. 

Umožňuje zlepšování komunikace, narovnávání vztahů, rodinných i pracovních. Obecně dochází k většímu porozumění sobě i druhým lidem. Stáváš se také víc srozumitelným jak pro sebe tak i své okolí.

Pomáhá identifikovat různé cesty a způsoby řešení i v oblastech, které se ti teď mohou zdát bezvýchodné. Náš mozek ovládá minulost a často pevně věříme, že je něco nemožné… ne vždy to musí být pravda. 

Vede ke zvýšení produktivity, výkonu, efektivity v pracovním procesu.

Přináší rychlejší pokrok v oblastech, které si vytyčíme. 

Pomáhá nahlédnout do našich starých programů a brzd, kterými si sami bráníme ve spokojeném životě. 

Rozvíjí empatii, kreativitu, otevírá oči našemu tvůrci – najednou vidíme i to, co jsme předtím neviděli. Jsme orientování k hledání možností a jejich zkoušení. 

Přináší podporu, empatii, povzbuzení. Prostě v tom nejste sami a v bezpečném prostředí můžete říct i to, co jinde nechcete.

Posiluje naše srdce, kontakt se sebou samými. Společně s koučováním roste i sebeláska, úcta, přijetí toho, kdo doopravdy jsem. Rostou přesně ty drobnosti, které když se naskládají tak tvoří ten důležitý celek. 

A vůbec, dokud si to nezkusíš, neuvěříš. Tohle se musí zažít.

Líbil se vám článek? Podělte se o něj s přáteli.

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

5 × 2 =